"W królestwie eukaliptusów i akacji: fascynujący świat roślin Australii" - wystawa Elżbiety Obarskiej w Fundacji Biblioteka Ekologiczna w Poznaniu

Australia to niezwykły kontynent. Można go scharakteryzować używając w każdym zdaniu przedrostka naj-. Mimo, że jest 25-razy większy od Polski ma tylko 22 mln. mieszkańców. Wystawa fotograficzna dedykowana jest osobliwej florze oraz roślinności tego kontynentu, jednak wysłuchując prelekcji autorki wystawy, która wiele lat spędziła w Australii, można dowiedzieć się wielu bardzo interesujących informacji na jej temat. Na wystawie prezentowane są najbardziej charakterystyczne z australijskich roślin, m.in., eukaliptusy, akacje, banksje, grewille, drzewa trawiaste oraz szereg innych, a także różne typy roślinności oraz krajobrazy. Można nie tylko obejrzeć fotografie, ale również pogłębić wiedzę na temat niezwykłej przyrody Australii.

Wystawa czynna będzie do 15 kwietnia 2011 w Bibliotece Ekologicznej, ul. Kościuszki 79, wejście z Dziedzińca Różanego CK Zamek w Poznaniu. Tradycyjnie zapraszamy szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły średnie do zwiedzania wystawy samodzielnie lub z prelekcją przybliżającą problematykę wystawy - w poniedziałki, środy i piątki od godz.10.oo do 17.oo a we wtorki i czwartki od godz. 10.oo do 15.oo. Istnieje także możliwość zwiedzania wystawy przez grupy szkolne w soboty i niedziele, po uprzednim zgłoszeniu i uzgodnieniu telefonicznym 061/ 852-41-39. W przypadku zainteresowania profesjonalnym oprowadzeniem po wystawie i przeprowadzeniem lekcji, prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny w celu uzgodnienia godziny i terminu. Bilet wstępu 2,- PLN od osoby. W przypadku grup powyżej 10 uczniów 1,50 PLN od osoby. Dodatkowa opłata 1,50 PLN od ucznia za oprowadzenie i lekcję. Indywidualnie 3,50 PLN od osoby za zwiedzanie z oprowadzeniem.
Powrót do wystaw