Fundacja Biblioteka Ekologiczna w Poznaniu i Wydział Biologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

zapraszają na wystawę fotografii, połączonej z prezentacją multimedialną prof. dr hab. Tomasza Osiejuka z zespołem

Afryka w pigułce = Kamerun

Kamerun - państwo położone w Afryce środkowej nad Zatoką Gwinejską, w dużej części pokryte jest jeszcze tropikalnymi lasami deszczowymi. Na wystawie zostały zaprezentowane zdjęcia z wypraw do Kamerunu, w jakich uczestniczyli członkowie Zakładu Ekologii Behawioralnej Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu w latach 2007-2010. Głównym obiektem badań były ptaki występujące w deszczowych, górskich lasach Bamenda Highlands. Jest to obszar charakteryzujący się wysokim endemizmem - jedyne miejsce, gdzie można jeszcze zobaczyć szereg gatunków ptaków, w tym skrajnie zagrożone turako Tauraco bannermani i krępaczka obrożnego Platysteira latycincta. Na wystawie można zobaczyć również zdjęcia pięknych krajobrazów, przedstawicieli fauny i flory jak i scenki z codziennego życia plemienia Kejom-Keku, które umożliwia prowadzenie badań na ich ziemi.

Wiele ciekawostek o wyprawach do Kamerunu będzie można dowiedzieć się z samej wystawy oraz towarzyszących jej zajęć, prowadzonych przez jej autorów, na którą zapraszamy do 14 marca 2011. Tradycyjnie zapraszamy szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły średnie - w poniedziałki, środy i piątki od godz.10.oo do 17.oo a we wtorki i czwartki od godz. 10.oo do 15.oo. Istnieje także możliwość zwiedzania wystawy przez grupy szkolne w soboty i niedziele, po uprzednim zgłoszeniu i uzgodnieniu telefonicznym 061/ 852-41-39.

Bilet wstępu na samodzielne zwiedzanie wystawy wynosi 2,- PLN od osoby. W przypadku grup powyżej 10 uczniów 1,50 PLN od osoby. W przypadku zainteresowania profesjonalnym oprowadzeniem po wystawie i przeprowadzeniem lekcji, prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny w celu uzgodnienia godziny i terminu. Dodatkowa opłata 1,50 PLN od ucznia za oprowadzenie i lekcję. Indywidualnie 3,50 PLN od osoby za zwiedzanie z oprowadzeniem.
Otwarcie wystawy (prezes Ryszard Gołdyn)Po prelekcji dyskusja z głównym autorem wystawy prof. Tomaszem Osiejukiem (z lewej)Zwiedzanie wystawy i dyskusje kuluarowe
Powrót do wystaw