Projekt finansowany ze środków budżetowych Miasta Poznania

 

 

„Na ratunek małżom. Część II.”

Fundacja Biblioteka Ekologiczna zaprasza

młodzież szkolną z terenu miasta Poznania do akcji przenoszenia małży ze spuszczanego Zbiornika Maltańskiego do zbiorników położonych kaskadowo na rzece Cybinie powyżej Malty a także Rusałki i Jeziora Strzeszyńskiego

 

Informacje ogólne

Akcja przenoszenia małży kierowana jest do dzieci i młodzieży szkolnej (wszystkich poziomów) z terenu miasta Poznania. Planowana jest ona jesienią 2016 roku, w czasie spuszczania wody między 24 października a 20 listopada. Każdego dnia zbieranie małży będzie trwało ok. 4 godzin. Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymają gorący poczęstunek, a najlepiej zbierajace dzieci - ciekawe nagrody ksiażkowe. Symbolem za ratowanie zwierząt będą certyfikaty, które otrzymają  wszyscy uczestnicy.      

 

Zgłoszenia

 

Oczekujemy na zgłoszenia szkół do 5 października b.r. Nawiązany zostanie bliższy kontakt z nauczycielami szkół, które zgłoszą swój akces do udziału w zbiorze małży ze Zbiornika Maltańskiego. Przewiduje się udział ok. 10 klas ze szkół z terenu miasta Poznania. Zgłoszenia szkół pragnących uczestniczyć w zbiorach małży można dokonywać korzystając z adresu mailowego fbercee@gmail.com; lub telefonicznie: 607 247 444; 61 852 41 39. Decydować będzie kolejność zgłoszeń.

 

 

                  

 

 

 

 

Szczeżuja pospolita

 Anodonta anatina

 

 

Prosimy odwiedzić naszą stronę internetową i zapisać się do udziału

w zbiorze małży