15 marca - Światowy Dzień Konsumenta

Corocznie, 15 marca, obchodzony jest Światowy Dzień Konsumenta. Dzień ten jest szczególnie ważny z perspektywy współczesnego człowieka, ponieważ każdy z nas jest konsumentem bez względu na miejsce zamieszkania, kulturę, religię czy wiek. Kupujemy codziennie, a każda przez nas wydana złotówka stanowi o tym, jak bardzo jesteśmy zależni od konsumpcji.

Z okazji Światowego Dnia Konsumenta Polska Zielona Sieć oraz Fundacja Biblioteka Ekologiczna w Poznaniu zapraszają na konferencję prasową, na której opowiemy Państwu o ruchu konsumenckim w naszym regionie, w Polsce i na świecie, świadomości konsumenckiej naszego społeczeństwa oraz o tym, czym jest odpowiedzialna konsumpcja. Spotkanie będzie również inaguracją ogólnopolskiego programu "Kupuj Odpowiedzialnie - Twoje pieniądze kształtują świat", w ramach którego uruchomionych zostało 10 regionalnych PUNKTÓW informacyjno-edukacyjnych oraz przeprowadzone zostaną szkolenia w 100 szkołach na terenie kraju.

Zapraszamy!

Konferencja prasowa odbędzie się w dniu 14 marca 2008 (piątek) o godzinie 12.00 w sali konferencyjnej Fundacji Biblioteki Ekologicznej, Poznań, ul. Kościuszki 79

Powrót do strony głównej